Stoją i czekają...

  O punkty kontrolne w lesie chodzi, oczywiście. Bo i trasy są zaplanowane - i niemal w całości już rozstawione... Jesienne oraz Lenie w Terenie tak właściwie to można by rozpocząć już teraz, ale - po co się tak spieszyć. Tym bardziej, że dzisiaj pada - a prognozy na najbliższe dni są raczej sympatyczne. To znaczy - nadal ma być dość ciepło (jak na koniec października), natomiast zdecydowanie mniej wilgotno. Ba - na sobotę zapowiadają nawet słońce! W tej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak spokojnie poczekać do soboty właśnie. I wtedy ruszyć z zawodami.

  Kilka informacji oraz ciekawostek poniżej; ta pierwsza (informacja) już była. To znaczy - punkty stoją. I raczej dotrwają do zawodów, bowiem są zabezpieczone wielokrotnie. Co można sobie obejrzeć na zdjęciu poniżej:

(Foto - rozstawiacz, Paweł J.)

  Ponadto - można obejrzec sobie schemat trasy AR.

Info dodatkowe; rolki po płaskim, za to trochę zakrętów. To dla osób, które wybierają się właśnie na trasę AR; schematy dla tras rowerowych i pieszych są znacznie mniej skomplikowane. I można je, w gruncie rzeczy, narysować tak:

  Jest, wszelako, jedno zastrzeżenie; trasa rowerowa 100 km będzie miał przelot obowiązkowy. To znaczy - nie narzucamy kolejności zaliczenia PK, ale drogę pomiędzy takim jednym a taki drugim PK będzie należało pokonać tak, jak jest zaznaczone na mapie. Chodzi o to, że jest to teren poligonu i właściciele ne bardzo chcą, żeby buszować poza głównym traktem. Poza tym - był precedens; ktoś wjechał, zabrał wyposażenie i uciekł. Niby rowerem byłoby trudniej, ale... Sami poczytajcie

  Co tam jeszcze... Poza atrakcjami, by tak rzec, nieożywionymi, to będzie można się przyrodą też napawać i jej urodą jesienną. Próbka z okolic poniżej:

(Foto - Darek Sikorski)

  Te roślinki to akurat rezerwat (jeden z okolicznych), ale poza obszarem chronionym też jest ładnie. Tylko, czy ktoś będzie miał czas się schylać i kontemplować? No, zobaczymy.

 W każdym razie - przypominamy, że można i należy się jeszcze zgłaszać. Formularz cierpliwie czeka, ale niebawem się zamknie na dobre...

 

Komentarze

TR100

Cześć,

mam 2 pytanka:

- czy przelot obowiazkowy dotyczy całej trasy, czy tylko części punktów?

- jakich map można się spodziewać? Zwykłych topo ok. 1:50k czy jak do RJnO?

pozdrawiam!

Ania 

Na P 50 tłumów nie widać.

Obrazek użytkownika Tomasz Łaski

Na P 50 tłumów nie widać. Jako, że punkty stoją i to są te raczej "bezobsługowe" bo bufetu na trasie nie mamy, a że "piękne okolicznosci przyrody" na zdjeciu pokazne lepiej podziwiać w promieniach słonecznych, a nie świetle latarek - może by tak start  P50 przyspieszyć? O godzinę lub nawet dwie?